Pontokban foglaltuk össze a legfontosabb összeszerelési tanácsokat az építés során.
Húsz európai műszaki katalógusra támaszkodtunk,
amelyeket saját tapasztalatainkkal együtt gazdagítunk
műszaki rajzok.

Pontokban foglaltuk össze a legfontosabb összeszerelési tanácsokat az építés során. Húsz európai műszaki katalógusból merítettünk, melyeket saját tapasztalatunk, műszaki rajzokkal gazdagítunk.

1. Javasoljuk, hogy a projektdokumentáció feldolgozását és az összeszerelést egy tapasztalt, a szükséges felszereléssel rendelkező építőipari cégre bízza.

2.Minden a teljes szerkezet ellenőrzéséhez, a dolgozók biztonságához, a projektdokumentációhoz, az építési tervekhez, a vertikálissághoz, a vízszintességhez, a szerszámok és technikák elkészítéséhez, valamint a szendvicspanelekhez.

3. A szerelést akkor célszerű elvégezni, amikor nem esik, havazik vagy fúj, ha nincs sűrű köd, és csak este, jó világítás mellett.

4. Az összeszerelési munkákat, egy adott projekt sajátosságait figyelembe véve, körülbelül -10 °C és +40 °C közötti hőmérsékleten végezzük.

5. Falpaneleknél legalább egy alaprúd, tömítőszalag és fóliaelemek kerülnek beépítésre a lábazatra (lásd a műszaki rajzokat).

6. Az EPDM hátlappal ellátott TEX horganyzott önmetsző csavarok fal- és tetőpanelek acélhoz, fához vagy betonhoz való rögzítésére szolgálnak. A rozsdamentes acél csavarokat agresszívabb környezetben használják. A TEX önmetsző csavarok rögzítésekor ügyeljen arra, hogy a gumi EPDM alátét csak kissé táguljon.

7. A calot a tetőlemezek jó minőségű rögzítésének fontos részét képezik.

8. A panelek mozgatása történhet akár vákuum emelővel (ajánlott), mechanikus megfogó szerkezettel (emelő bilincsekkel) és daruval, vagy kézileg, szorítóhevederekkel.

9. A beépítési iránynak ellentétesnek kell lennie az uralkodó széliránnyal mind a tető-, mind a falpaneleknél.

10. A tetőpanelek esetében olyan helyzet állhat elő, amikor több sor van, és a paneleket hosszirányú átfedés köti össze, ami a tető dőlésszögétől függően 150-300 mm-es alávágással jön létre. (megrendeléskor kérhetsz alákínálást)

11. Rögzítés előtt tegye le az átlátszó védőfóliát. A fóliát 3 hónapon belül el kell távolítani, mert a festék és a lap teteje megsérül.

12. Javasoljuk, hogy tömítőszalagot ragasszon a teljes szerkezetre és a fóliaelemekre.

13. A falpanelek vízszintes és függőleges rögzítésének a szerkezetre merőlegesnek kell lennie, és a vízmértéknek megfelelően kell beállítani. A tetőlemezeket is 90°-ban igazítjuk a szerkezethez.

14. Tetőpanelek esetén ajánlatos daruval a teljes csomagot az épület tetejére vinni utólagos rögzítéssel. Ez természetesen a falra szereltekre is vonatkozik, hogy a csomag a lehető legközelebb legyen a telepítéshez.

15. A panelek könnyen illeszkednek egymáshoz, mert mindkét típusú panelen horony-hornyos rendszert alkalmaznak.
.

16. A tetőpanelek minimális lejtése 4%, több sorban összekapcsolva pedig 7%.

17. Általánosságban elmondható, hogy beépítés előtt egyszerűbb lyukakat vágni a paneleken, de utólag is vághatók.

18. A panelek vágásához körfűrészeket vagy egyenes fűrészeket használnak, nem széncsiszolókat (hajlítókat), amelyek károsítják a panel felületét. Javasoljuk, hogy a paneleket vágás előtt állványra (kecskére) helyezze.

19. Javasoljuk, hogy évente egyszer ellenőrizze a homlokzatot, a tetőlemezeket, a burkolatelemeket és az ereszcsatorna rendszert. Az ellenőrzés után az esetleges sérüléseket el kell távolítani, és minden panelt alacsony nyomású készülékkel, nem agresszív tisztítószerrel és szivaccsal le kell mosni.

20. A tervek és eljárásrend szerint fontos funkcionális, védő és esztétikus burkolóelemeket szerelünk be tömítőszalagokkal együtt.

21. A szendvicspanel rendszer minden típusú szerkezetre felszerelhető, mint például fa, beton vagy acél. Leggyakrabban acélvázat használnak.

22. A panelek vízszintes lerakása több okból is javasolt, nevezetesen: jobb mechanikai és terhelési viszonyok, olcsóbb konstrukció, könnyebb konstrukció, köztes gerendák nélkül, egyszerű szerelés, könnyebb szállítás és kezelés a panelek rövidebb hossza miatt.

23. A szerkezeti profilokat, például a vékonyfalú ketreceket elsősorban acélcsarnokok mennyezeteinek, tetőinek és falainak ketreceinek szánják. A vékonyfalú profilok szabványos Z és C profilként vagy speciális profilként kaphatók. Pontos és gyors összeszerelést tesznek lehetővé. Ezeket a profilokat börtönként és szárnyként használják minden típusú csarnokhoz.

24. Az építkezés során szükség lesz akkus csavarhúzóra, körfűrészre, egyenes fűrészre, vízmértékre, szögmérőre, purhabra, tömítőmassza, szintező eszközre, tömítőszalagokra, mérőszalagra, szorítószalagokra, kalótra, szögező szerszámokra, csavarok, marker, gumikalapács, kecskék (állványok) és egyéb eszközök az épület egyedi igényei szerint.

25. Felmérések szerint az iparban és az építőiparban a magasból esés okozza a leggyakoribb sérüléseket, ezért a munkavégzés során ügyeljen a biztonságra és a szakmai hozzáértésre.

26. Természetesen a kivitelezésbe beletartoznak a fóliaelemek, ereszcsatorna-rendszer, hótorlasz, szellőzőelemek, tetőlétrák, villámhárítók, szűrőrendszerek, mérnöki hálózatok, tetőablakok, kapuk, ajtók, ablakok, óvóhelyek, belső beépítések, külső tereprendezés stb. a munka követelményeit.

Műszaki rajzok és szerelési vizualizációk

Fali szendvicspanel látható csatlakozással
Poliuretán / poliizocianurát hab mag

1. Acéllemez, külső, szabványos vastagság 0,50 – 0,60 mm
2. Poliuretán / poliizocianurát hab mag.
3. Védőcsík, amely megakadályozza a víz diffúzióját és beszivárgását.
4. Acéllemez, belső, szabványos vastagság 0,40 – 0,50 mm.
5. Gyárilag felhordott lágy tömítés az oldalsó élen a dugós zár felől.

*Különböző moduláris panelszélességeket kínálunk

Falpanel látható illesztéssel – szerkezethez rögzítés
Vízszintes elrendezés (PUR, PIR, MV, EPS)

1. Falpanel látható illesztéssel
2. Önmetsző csavar EPDM alátéttel
3. Poliuretán hab mozgási hézag kitöltéseként ~20 mm
4. Öntapadó PES tömítőszalag
5. Gitt, tartósan műanyag
6. Bevonóelem
7. Acél profil, a szerkezet kialakításának megfelelően

Sarokkötés – rögzítés a szerkezethez
Fal látható és rejtett csatlakozással

1. Falpanel látható és rejtett csatlakozással (PIR, MV, EPS)
2. Önmetsző csavar EPDM alátéttel (opcionálisan két rögzítőelem egymás mellett)
3. Poliuretán hab
4. Öntapadó PES tömítőszalag
5., 6., 7., 8. Bevonó elem
9. A jobb hőigény érdekében a burkolatot helyben vágják
10. Acéloszlop a szerkezet kialakításának megfelelően

A panelek rögzítése a vasbeton oszlophoz
Fali panel, vízszintes rögzítés

1. Fali panel, vízszintes rögzítés
2. Vasbeton oszlop
3. Csavar alátéttel vasbetonba történő rögzítéshez
4. Önmetsző csavar EPDM alátéttel
5. Poliuretán hab hézagkitöltőként
6. Gitt, tartósan műanyag
7. Öntapadó tömítőszalag PES
8.,9. Bevonó elem

Rögzítés az alsó gerendához
Függőleges rögzítés

1. Fali panel
2. Önmetsző csavar EPDM alátéttel
3. Habarcs dübel
4. Gitt, tartósan műanyag
5. Poliuretán hab
6. PES polietilén szalag
7-én, 8-án, 9-én, 10-én. Bevonó elem
11. Acélprofil L-profil, ak
építési tervezés
12. Acélprofil – fali gerenda
13. Talajgerenda
14. Vízálló tömítés

A tető gerince
Tetőpanel

1. Tetőpanel
2. Önmetsző csavar EPDM alátéttel
3. Poliuretán hab
4. Polietilén tömítőszalag
5., 6., 7. Bevonó elem
8. L-03 rögzítő “nyeregbetét”
9. Börtönök
10. PES polietilén szalag
11. Tartós műanyag tömítőanyag

A teljes műszaki katalógus letölthető

Műszaki adatok, példák, vizualizáció, utasítások. Húsz európai műszaki katalógusból merítettünk, melyeket saját tapasztalataink gazdagítanak. Itt minden műszaki információt megtalál a panelekkel és tartozékokkal kapcsolatban.

A műszaki katalógus tartalma:

  • Mi a teendő, ha a panelek megérkeznek hozzád? (3 – 6. o.) Csomagolás, szállítás, kirakodás, tárolás.
  • Főbb műszaki információk a panelekről (7 – 74. o.) Általános a termékről, legfontosabb előnyök, alaptípusok, vastagságok és illesztések, főbb műszaki adatok, színek, bevonat, felületkezelések, kínált profiltípusok, tűzállóság, teherbírás panelek kapacitása, akusztikai tulajdonságok, minden tanúsítvány.
  • Hogyan szerelik össze a szendvicspaneleket? (75 – 118. o.) Pontokban foglaltuk össze a legfontosabb összeszerelési tanácsokat az építés során. Húsz európai műszaki katalógusból merítettünk, melyeket saját tapasztalataink gazdagítanak. A minőségi műszaki rajzok a második részben találhatók.
  • Burkolóelemek és elhelyezkedésük (119 – 153. oldal) Burkolóelem-vizualizációk + elhelyezési példák. Kétféle bevonatelemet kínálunk: 41 db és 33 db. Saját paraméterek megadásának lehetősége.
  • Vékonyfalú szerkezeti profilok (154–156. o.) Hidegen sajtolt rudak. A vékonyfalú ketreceket elsősorban acélcsarnokok mennyezetéhez, tetőjéhez és falához való ketrecként szánják.
  • Önmetsző csavarok, kaloták, tömítőszalagok (157 – 162. o.)